Infra sauny

žádné zboží nebylo nalezeno.

Infra sauny

Infra sauny fungují na bázi infračerveného světla, které se u nás využívá již několik desítek let. Naše infra sauny se hodí do Vašeho bytového interiéru, např. do chodby, do koupelny, atd. Ke každé infra sauně dodáváme podlahové topení zdarma.

Nově nabízíme i infra sauny s barevnou terapií, která se skládá ze 7 barevných kompozic. Ty zaručeně odbourávají stres, aktivují Vaše smyslové buňky a působí blahodárně na duševní rovnováhu.

 

Princip saunování

V infra saunách dochází k emisi infračerveného záření, které dokáže zahřát tělo přímo do hloubky svalové tkáně a tak dochází k intenzivnímu pocení. K tomuto prohřívání dochází v prostředí při teplotě okolo 50 °C, což je velký rozdíl oproti finským saunám, kde se teploty pohybují okolo 90 °C. Infračervené záření se v oblasti medicíny využívá již několik desítek let, tím pádem jsou infra sauny z lékařského hlediska vhodnější než sauny klasické a jsou hojně doporučovány. V infra saunách dýcháme vzduch o teplotě 20 až 50 °C, protože 80-90% infračerveného záření vstřebá naše tělo a zbytek je rozptýlen do prostředí sauny. 

 

Jsou infra sauny vhodné pro každého?

Vzhledem k tomu, že v infra saunách dýcháme vzduch okolo 50 °C, jsou vhodné i pro lidi s kardiovaskulárními potížemi a vyhledává je velké množství lidí, kterým vadí vysoké teploty v klasických saunách. Infra sauny se hodí i pro malé děti. Vzhledem k tomu, že přijímané teplo obecně působí jako lék, lékaři velice často doporučují právě infra sauny. Ideální doba saunování je mezi 25-40 minutami, záleží na každém individuálně. Důležité je dodržovat pitný režim v době saunování.

 

Karbonové a keramické topidlo

Karbonové topidlo je tvořeno tenkými karbonovými pásy, proto vyhřejí saunu pomaleji. Avšak mají vyšší životnost (až 60 let) než topidla keramická, tím pádem přijdou infra sauny s karbonovým topidlem na trochu víc peněz. Nehrozí zde však riziko spálení o karbonové pásy. Infra sauny s karbonovým topidlem vyzařují infračervený paprsek v širším spektru.

Keramické topidlo pracuje s vysokou povrchovou teplotou, proto jsou zářiče chráněny ochrannou mříží. Infra saunu vyhřejí podstatně rychleji než karbonové topidlo. Pořizovací náklady těchto topidel jsou nižší než u infra saun s karbonovým topidlem a doba životnosti je kolem 40 let.

  

Účinky infra sauny

Blahodárné účinky infra sauny se proslavily. V první řadě je nutné zmínit, že působením tepla v infra sauně dochází k rozšíření cév, k lepšímu prokrvování a tím pádem k aktivaci imunitního systému (infra sauny tedy slouží jako tzv. prevence proti onemocněním). Při pobytu v infra sauně se ulevuje od zatuhnutí celého těla i artrózy, dále se zmírňují bolesti např. po úrazech a prohřívají se svaly. Stimulací potních žláz dochází k detoxikaci a pročištění pokožky. Dalším blahodárným účinkem, důležitým pro zmínění, je uvolňování každodenního stresu.

 

Snižování hmotnosti, odbourávání celulitidy a boj proti stárnutí?

Je to pravda? Krevní cévy uložené v tukových tkáních se zahřívají, rozšiřují, lépe prokrvují a spalují více kalorií (až 8000 kalorií za jeden pobyt v infrasauně). Stejným principem bojuje infra sauna i proti celulitidě (tzv. usazené částečky tuku pod kůží). Zvýšením potivosti se odplavují nečistoty z naší kůže a dochází k hloubkovému pročištění pórů, tělo se tím pádem lépe chrání proti poškození kůže a pleti jako známé vrásky, akné, atd.

 

Infra sauny se pyšní i jinými výhodami jako např. možnost zabudování do Vašeho bytového interiéru prakticky kamkoliv dle individuálních potřeb a přání, např. koupelny, ložnice, obývací pokoje nebo předsíně. Náklady na energii se pohybují kolem 8 Kč za jeden pobyt, vyhřátí trvá pouhých 10 minut a také náklady na pořízení infra sauny jsou podstatně menší než na pořízení klasických saun.