Magazín

Jak vybrat rošt do postele?

Jak vybrat rošt do postele?

Jak se pojistit před bolestmi zad, špatnou náladou a pocitem ubývající energie? Proto, abyste doplnili energii na celý den, abyste byli fit a plní dobré nálady, nic Vás nebolelo a plně si užili každou minutu dne, tak přesně k tomu všemu slouží zdravý a hodnotný spánek. Ten je pro všechny, nevyjímaje nikoho, nejdůležitějším segmentem našeho života. Bez něj by nebyla síla na práci, na radost, na život.

Celý článek
Jak vybrat dětskou židli?

Jak vybrat dětskou židli?

Každý jistě předpokládá, že ve chvíli, kdy konečně kompletně vybaví dětský pokoj, tak má vyřešeno do doby, než dítě vyroste a odejde na školu nebo do vlastního bydlení. Mylná představa. To rozhodně ne! Děti se neustále vyvíjejí, rostou a stárnou a tudíž je zapotřebí k jejich neustále se měnícím potřebám uzpůsobit i dětský pokoj a nábytek. Z dětské postýlky vyrostou a potřebují postel alespoň 90x200 cm, místo dětského stolečku, u kterého si kreslili, musíte pořídit psací kvalitní stůl pro psaní domácích úkolů atp.

Celý článek
Jak správně vybrat kuchyňskou linku?

Jak správně vybrat kuchyňskou linku?

Kuchyňskou linku si nepořizujete každý rok. Předpokládá se, že Vám vydrží jedna kuchyňská linka dobrých dvacet let, v některých případech samozřejmě i déle. Souhlasíte se mnou, že je tedy nezbytné věnovat pozornost každému detailu při plánování, výběru i pořizování.

Celý článek
Jak zařídit dětský pokoj?

Jak zařídit dětský pokoj?

Chystáte se úplně poprvé zařizovat dětský pokoj pro Vaše dítě? Nebo jste se rozhodli, že svým ratolestem pokoj vylepšíte, zrenovujete, upravíte? Nebo se stěhujete a chcete do nového domu pořídit úplně nový nábytek, nové doplňky a nový styl? V každém případě, zařizování dětského pokoje by měla být ta úplně nejvíce příjemná chvíle při vybavování domova. Proč?

Celý článek
Jak vybrat správnou matraci?

Jak vybrat správnou matraci?

Kolik hodin denně naspíte? Každý z nás ví, že spánek je nedílnou a jednou z nejdůležitějších částí celého dne. Měl by trvat minimálně 8 hodin (u malých dětí samozřejmě podstatně déle), což je vlastně jedna třetina dne, tedy jedna třetina celého Vašeho života. Proč je spánek tak důležitý? Regeneruje celý náš organismus i tělo, dodává nám fyzickou sílu a energii, tělo i mysl si odpočinou a připraví se na další den. Za předpokladu, že dopřáváte tělu dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, pak čekejte, že se Vám za to odvděčí.

Celý článek
Jak vybrat sedací soupravu?

Jak vybrat sedací soupravu?

Výběr sedací soupravy by se neměl podcenit, protože nikdo nepředpokládá, že ji budete obměňovat rok co rok. Ba naopak, kvalitní a pořádná sedací souprava Vám vydrží deset, patnáct i dvacet let. Prakticky vzato, do doby, než Vás omrzí její velikost, design a styl a budete toužit po nové, neokoukané.

Celý článek
Jak zařídit kuchyň?

Jak zařídit kuchyň?

Vybavení celé kuchyně si nepořizujete každou sezónu. Správně a vkusně zařízená a sestavená kuchyně by Vám měla vydržet několik desítek let, dokud se Vám neokouká. Neměli byste tedy podceňovat plánování, výběr i pořizování kuchyňské linky, spotřebičů, kuchyňského nábytku, doplňků a dalších nezbytností. Věnujte vysokou pozornost každému detailu a budete spokojeni.

Celý článek
Jak vybrat správnou postel?

Jak vybrat správnou postel?

Slovo postel si samozřejmě každý spojí s ložnicí. Kam jinam také postel umístit? Ne, postel nepatří pouze do ložnice. Postele se pořizují také do dětského pokoje, do pokoje pro hosty, na chaty a chalupy pro víkendové a prázdninové užívání, atp.

Celý článek
Jak zařídit ložnici?

Jak zařídit ložnici?

Ložnice nesmí chybět v žádném domově, zde totiž každý z nás začíná i zakončuje každý den. Pod pojmem ložnice si představíme každý něco jiného. Většina z nás se však shodne na tom, že ložnice představuje soukromé místo. Místo odpočinku a relaxace. Místo, kde načerpáváme energii do dalších dní.

Celý článek
Jak vybrat šatní skříň?

Jak vybrat šatní skříň?

Není možné zařizovat interiér a nepořídit si alespoň jednu šatní skříň. Proč? Tak, rozhodně kvůli celkovému designu, který jakákoliv skříň vytvoří v dané místnosti, kam ji umístíte. Skříň spolu s dalším nábytkem vytvoří dojem spokojeného obydleného domova, a to již na první pohled. Ale nejen kvůli tomu jsou skříně tak oblíbené. Důležité jsou i jejich praktické vlastnosti, díky kterým získaly šatní skříně statut nepostradatelné.

Celý článek
Jak vybrat nábytek do jídelny?

Jak vybrat nábytek do jídelny?

Samostatná místnost sloužící jako jídelna není pro nás úplně typické a běžné. Většina z nás si zařizuje jídelnu v kuchyni, pokud to prostor dovoluje. Pokud však patříte mezi ty šťastné, co mají jednu celou místnost vyhraněnou pouze pro jídelnu, měli byste věnovat zvýšenou pozornost výběru správného nábytku a doplňků do celé místnosti.

Celý článek