Sauny

žádné zboží nebylo nalezeno.

Sauny

Sauny slouží pro komplexní relaxaci Vašeho organismu, pro odpočinek celého Vašeho těla i regeneraci po sportu. Vnímáte sauny pouze jako důkladné prohřátí celého těla? Pomocí sauny neprohřejete pouze celé tělo, ale zároveň zvyšujete imunitu, detoxikujete organismus, uvolňujete unavené svaly a zbavujete se stresu.

Nabízíme finské sauny a infra sauny. Hlavní rozdíl mezi nimi spočívá v teplotě saunování ..

 

Finské sauny

Zemí původu finských saun je Finsko, slovo "sauna" je původem finské. Sauny tvoří pro Finsko jistou tradici, národní kulturu a i u nás se staly velmi oblíbené. Dnes již nejsou pouhou součástí léčebných či hotelových komplexů, naopak se finské sauny staly dostupnější pro širší spektrum lidí, kteří se saunování věnují s velkou oblibou. 

A jak fungují? U finské sauny probíhá saunování okolo 90°C (a více při výkonu 6000 W) a jsou navrženy tak, aby v nich člověk vydržel 10-15 min i při těchto vysokých teplotách. Po důkladném prohřátí celého těla za těchto vysokých teplot následuje prudké ochlazení, nejlépe v nějakém bazénku, lze i ve sprše. Průběh saunování (teplo, chlad) se doporučuje opakovat třikrát, aby mělo saunování správný účinek. 

Finské sauny se vyznačují vysokými teplotami a suchým vzduchem, vzhledem k tomu je nutností při saunování dostatečně pít (voda, čaj, ..). Saunování přinásí spoustu blahodárných účinků. Především zvyšuje obranyschopnost organismu, zmírňují revmatické potíže a vzhledem k vysokému pocení dochází k detoxikaci těla (vyplavování škodlivých toxiků z těla).

 

Infra sauny

Saunování v infrasaunách se využívá již několik desítek let. V infrasaunách dochází k emisi infračerveného záření, které prohřeje tělo přímo do hloubky svalové tkáně. Přičemž 80-90% tohoto tepla vstřebá naše tělo a zbytek se rozprostře v prostoru sauny, proto dýcháme vzduch okolo 50°C. Již při této teplotě dochází k intenzivnímu pocení našeho těla, proto jsou infrasauny z lékařského hlediska více doporučované než klasické a jsou vhodné pro ty, kteří velice špatně snášejí vysoké teploty.

V infrasaunách dochází ke zrychlení krevního oběhu a odstranění nečistot a toxinů z těla. Infračervené teplo ulevuje od bolesti a ztuhlosti, urychluje hojení ran a posiluje imunitní systém. Infrasauny přinášejí další výhodu - snižování hmotnosti a boj proti stárnutí. Při jednom pobytu v infrasauně je tělo schopné spálit až 800 kalorií, a to díky prohřívání krevních cév a zrychlení metabolismu. Následně pomocí odstranění odumřelých kožních buněk a vylučování nečistot se pokožka zpevňuje a pročišťují se póry.

Infrasauny vyhřívá karbonové topidlo nebo keramické topidlo. Rychlejší vyhřátí sauny je výhodou keramického topidla, naproti tomu karbonové topidlo vyzařuje širší spektrum infračervených paprsků.